mRenovation
O firmieDlaczego my

Nasza oferta

Remonty mieszkańRemonty inwestycjiRemonty biurPrace zewnętrzne
RealizacjeArtykułyKontaktZleć nam prace remontowe
Alternatywny tytuł zdjęcia

Jak remontować mieszkanie, żeby znaleźć nabywców?

28 sierpnia 2022

5 minut czytania

Remontowane mieszkania szybciej znajdują nabywców na rynku nieruchomości. Niestety, wiele osób niechętnie ponosi dodatkowe koszty i traci czas na remont swojej nieruchomości przed sprzedażą. Jakie zmiany warto jednak wprowadzić, aby mieszkanie znalazło nabywcę i zachowało swoją wysoką wartość rynkową?

Czy lepiej wybrać szybki czy dokładny remont? To pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Z jednej strony nie chcesz wydawać dużych sum na remont mieszkania, które chcesz sprzedać, ale z drugiej strony warto traktować remont jako inwestycję, która przyniesie zysk w postaci wyższej ceny mieszkania po remoncie.

Pamiętaj jednak, że remont powinien być wykonany z dbałością o jakość, a nie tylko szybkość. Chociaż szybszy remont oznacza mniejsze koszty, to jednak ważne jest, aby nie pomijać kroków wymagających czasu. Na przykład, malowanie ścian na mokrych tynkach może sprawić, że cała praca będzie musiała zostać poprawiona.

Podsumowując, remont powinien być zarówno szybki, jak i dokładny, aby przynieść zamierzony zysk w postaci wyższej ceny mieszkania.

Kuchnia jest sercem każdego domu, to w niej rodzą się wspomnienia i wiele wyjątkowych chwil. To właśnie tam tworzone są pyszne potrawy, a także tam spędza się czas z rodziną i przyjaciółmi. Warto więc zadbać o to, by kuchnia była przestronna, funkcjonalna i estetycznie urządzona, aby mieć tam poczucie komfortu i cieszyć się wspaniałymi doświadczeniami kulinarnymi. Przy planowaniu remontu, pamiętaj o tym, aby kuchnia wyglądała czysto i schludnie. Nie trzeba wymieniać wszystkich sprzętów, czyszczenie i malowanie ścian i fug powinno wystarczyć. Czysta i zadbana kuchnia zachęci potencjalnych kupców do wyobrażenia sobie tam swoich codziennych czynności, takich jak gotowanie czy picie porannej kawy.

Łazienka - klucz do sukcesu

Remont łazienki jest świetnym sposobem na podniesienie wartości mieszkania. Stara, brzydka łazienka nie zachęca do zakupu. Z tego powodu, warto dokładnie przemyśleć, co należy w niej wymienić. Dla kupujących ważne jest czyste i schludne wyposażenie, takie jak wanna, prysznic, umywalka. Priorytetem powinno być ich odświeżenie lub wymiana na nowe. Oszczędności można szukać w innych miejscach - w wielu przypadkach wystarczy pomalować stare i niemodne płytki łazienkowe, aby uzyskać całkowicie nowy wygląd. Sufit i jego czystość także odgrywają ważną rolę. Pamiętaj, że grzyb w łazience jest niedopuszczalny, więc w przypadku jego występowania, koniecznie go usuń i pomaluj.

Nie oszczędzaj na materiałach!

Podczas remontu mieszkania przed jego sprzedażą, możesz czuć pokusę oszczędzania. Nie ulegaj jej. Niestety, niska cena często idzie w parze z gorszą jakością, szczególnie w branży budowlanej.

"Atrakcyjne okna i drzwi dla Twojego mieszkania"

Wygląd drzwi i okien jest jednym z pierwszych elementów, które zauważa oglądający mieszkanie. Warto więc zadbać o ich atrakcyjny wygląd, jeśli jest on kiepski. Choć nowe drzwi to duży wydatek, to może się on opłacić, ponieważ są one ważnym elementem dla potencjalnych kupujących. Okna również odgrywają ważną rolę - zapewniają komfort cieplny i wpływają na estetykę mieszkania.

"Jasne i przestronne mieszkanie"

Jasne ściany sprawiają, że mieszkanie wydaje się większe i bardziej atrakcyjne. Z tego powodu sprzedający często malują ściany na biało, aby powiększyć optycznie przestrzeń. To także świetny sposób na to, aby mieszkanie wyglądało świeżo i nowocześnie. W przypadku mieszkań bez wyposażenia, puste pokoje mogą wydawać się małe i mniej pakowne, niż w rzeczywistości. Jasne ściany pozwolą potencjalnym kupującym łatwiej wyobrazić sobie, jak będzie wyglądać mieszkanie po wprowadzeniu w nie zmian.

"Problem z instalacjami"

Jeśli planujesz sprzedać mieszkanie w starym budownictwie, ważne jest, aby sprawdzić stan instalacji elektrycznej, wodnej i grzewczej. Stara instalacja może być problematyczna dla kupującego, który będzie musiał wydać dużo pieniędzy na jej wymianę. Dlatego też przed wystawieniem mieszkania na sprzedaż, warto zrobić stosowne kontrole i wymiany, aby uniknąć niepotrzebnych kosztów i problemów.

Remont mieszkania jest ważny, ale nie wystarczy sam w sobie. Faktem jest, że łatwiej jest sprzedać odświeżone mieszkanie, ale aby przyspieszyć sprzedaż, warto wykorzystać usługi home stagera. Home staging to profesjonalne przygotowanie mieszkania do prezentacji, poprzez drobne zmiany i poprawki wprowadzone przez eksperta, które zwiększą jego atrakcyjność i zapadają w pamięć potencjalnym nabywcom. W rezultacie, szybsza transakcja i brak potrzeby negocjacji ceny.

Co powinieneś zrobić?

Planuj remont mieszkania do sprzedaży bardzo dokładnie. Dzięki przemyślanym krokom, łatwiej osiągniesz sukces, czyli korzystną sprzedaż. Nie rob remontu chaotycznie, skorzystaj z naszych rad i podejmij mądrą inwestycję!

Najnowsze artykuły